DIGIMIC - bezkáblový / káblový diskusný systém

DIGIMIC - za viac ako tri desaťročia najspoľahlivejší konferenčný systém, teraz ho môžete mať aj digitálny. S DIGIMIC sa už nemusíte rozhodovať, káblový alebo bezkáblový. DIGIMIC káblový. DIGIMIC bezkáblový. DIGIMIC káblový a bezkáblový. Určíte, aké riešenie je najvhodnejšie pre vašu aplikáciu. Ak chcete previesť káblový DIGIMC na bezkáblový, jednoducho nahradíte kábel s dokovacou jednotkou. Ak bezkáblový systém nie je najlepšie riešenie pre vaše aplikácie jednoducho znovu pripojíte kábel. Je to tak jednoduché. Jednoduché, univerzálne, DIGIMIC!

 

brahlerlogo

digimic

  Minulosť a súčasnosť

digimic

mic

DIGIMIC je skratka pre digitálne riadený mikrofóny systém. DIGIMIC začal s digitálnym vekom v konferenčnej technike. Technický pokrok a užívateľské výhody definujú DIGIMIC ako lídra na trhu. DIGIMIC sa dnes používa po celom svete a v mnohých regiónoch je synonymom pre diskusnné systémy. DIGIMIC určuje štandard pre kvalitu prenosu, spoľahlivosť a kompatibilitu. Ešte dôležitejšie je, že DIGIMIC zdvihol latku o skutočné hodnoty.

Brähler pokračuje vo vedúcom postavení aj naďalej so zavedením nových DIGIMIC systémov. Nová platforma pre konferencie zahŕňa 50 rokov skúseností a mimoriadne inovácie. S DIGIMIC už nie je otázkou, čo použiť, ale skôr ako ho používať najlepšie. Drôtový systém je kedykoľvek aktualizovateľný na bezkáblový systém jednoduchým pridaním bezdrôtovej dokovacej jednotky. Je to jednoduché a elegantné riešenie pre prenájom a predaj aplikácií. Jednoduché, univerzálne, DIGIMIC!
DIGIMIC
Digitálny konferenčný systém poskytuje 100% samostatné riešenie a je úplne samo konfigurovateľný. S DIGIMIC je nastaviť aj tie najzložitejšie systémy ľahšie ako kedykoľvek predtým. Zapojenie typu plug and play zabezpečuje, že každá mikrofónna jednotka je funkčná okamžite po pripojení. DIGIMIC spĺňa požiadavky digitálneho vysielanie a audio štúdií, ktoré sú požadované na dnešných konferenciách vo svete. Systém môže byť kedykoľvek rozšírený o konferenčný softvér. Na komunikáciu je použitý TCP/ IP protokol na ovládanie mikrofónov, priradenie mien, ako aj ďalšie požiadavky konferencie. Delegátske rozhranie - mikrofónna jednotka - ponúka premyslený ergonomický dizajn umožňuje sa delegáptovi plne sústrediť na konferenciu.
DIGIMIC bezkáblový
Firme Brähler, vynálezcovi jedno káblovej technológie, bol pri vývoji bezdrôtového systému ako jeden z primárnych cieľov dosiahnutie rovnakého spoľahlivosti a vysokej kvality ako pri drôtových systémoch. Pri dnešných konferencieách sú rôzne bezdrôtové zariadenia, ako napr. mobilné telefóny alebo notebooky s WiFi komunikáciou potrebnou a niekedy aj nevyhnutnou súčasťou konferencie. DIGIMIC funguje dobre aj s inými bezdrôtovými aplikáciami, ktoré môžu používať rovnaké médium pre komunikáciu: vzduch. Bezdrôtová DIGIMIC je založená na inteligentnom prenosovom protokole, ktorý zaručuje zvukovú kvalitu a spoľahlivosť drôtových konferenčných systémov v kombinácii s flexibilitou a slobodou, ktoré ponúka bezdrôtové riešenie.

 

 

DMic / DChair - jednotka delegáta / jednotka predsedu

Mikrofónna jednotka delegáta DMic je rozhranie pre verbálnu komunikáciu diskusným systémom DIGIMIC. Na čisto aranžovanom povrchu pekného a štíhleho dizajnu je jedno tlačidlo pre hovorenie a žiadosť o slovo. Dva integrované reproduktory poskytujú decentralizovane ozvučenie bez potreby použitia centralizovaného (PA). Okrem toho je každý DMic vybavený konektorom pre slúchadlá a zodpovedajúce ovládanie hlasitosti, čo poskytuje delegátovi veľmi intenzívny odposluch. 

Jedná sa o unikátny koncept výrobku, ktorý používa zbrusu novú technológiu v rámci stanovených aplikácií. Káblové jednotky sa dajú ľahko upgradovať pridaním DDoc dokovaciej jednotky s technikou rádiového prenosu a dobíjateľnou batériou, ktorá podporuje bezdrôtové aplikácie. Tento upgrade transformuje pôvodne káblové delegátske na jednotky bezdrôtové. 

DMic  digitálna mikrofónna jednotka 

 • Svetelné mikrofónne tlačidlo pre ovládanie a indikáciu MIC ON / OFF, REQUEST (požiadavka)
 • Konektor pre mikrofón 
 • Dva integrované reproduktory pre decentralizované zosilnenie zvuku
 • Zásuvka pre slúchadlá (mono / stereo) a ovládanie hlasitosti pre pomoc nedoslýchavým
 • Dátové rozhranie pre bezdrôtovú dokovaciu stanicu 
 • Dva konektory systémového kábla (D9)

DChair digitálna mikrofónna jednotka predsedu

 • Svetelné mikrofónne tlačidlo pre indikáciu MIC ON / OFF, REQUEST (požiadavka) 
 • Ďalšie tlačidlo na vypnutie všetkých - priorita 
 • Prioritné funkcie 
 • Slúchadlá a ovládanie hlasitosti 
 • Dva integrované reproduktory pre decentralizované zosilnenie zvuku
 • Dátové rozhranie pre bezdrôtové dokovaciu stanicu
 • Dva konektory systémového kábla (D9)

DDoc - dokovacia jednotka pre bezkáblový prenos

Dokovacia stanica DDoc transformuje delegátsku jednotku DMic do bezdrôtovej diskusnej jednotky, nahradí úlohu kábla výkonným akumulátorom a spoľahlivým a stabilným bezdrôtovým komunikačným protokolom.

Transformáciu káblovej DIGIMIC delegátskej jednotky je možno vykonať jednoducho odpojením kábla a zasunutím DMic na dokovaciu jednotku.

Toto riešenie prináša unikátnu flexibilitu, pokiaľ ide o jednorázové inštalácie alebo inštalácie v priestoroch kde je obtiažne inštalovať kabeláž.

Bezdrôtový DIGIMIC je založený na inteligentnom prenosovom protokole, ktorý zaručuje zvukovú kvalitu a spoľahlivosť drôtových konferenčných systémov, v kombinácii s flexibilitou a slobodou, ktoré ponúka bezdrôtové.

DCen - centrálna riadiaca jednotka

Centrálna riadiacia konzola DCen ovláda všetky pripojené delegátske jednotky (drôtové aj bezdrôtové) v rámci diskusného systému DIGIMIC automaticky konfiguruje a smeruje digitálny zvuk presne tam, kam potrebujete. 

DCEN ponúka štyri nezávisle napájané D9 zásuvky pre pripojenie až 100 delegátskyc jednotiek na štyroch linkách. Bezdrôtová rozširovacia jednotka DSpark je pripojená k jednému z týchto D9 konektorov zabezpečuje aby všetky pripojené bezdrôtové delegátske jednotky pracovali spoločne s káblovými jednotkami tak, ako by boli káblové. Akonáhle je jednotka napojená na centrálu, je pripravená na použitie ihneď, bez akehokoľvek ďalšieho nastavenia.  DCEN ponúka užívateľsky prívetivé menu a konfiguračný nástroj pre úpravu nastavenia pre miestne podmienky, ak je to potrebné. Pre ďalšie funkcie je DCen vybavená sieťovým rozhraním pre zabezpečenie vzdialeného ovládania z rôznych aplikácií, napríklad softvér ovládanie mikrofónov s geografickým rozložením. 

Pre profesionálne prepojenie s ostatnými zariadeniami je DCen vybavená všetkými bežnými digitálnymi rozhraniami, ako je ADTA a AES/EBU. Dva RS232 umožňujú ovládanie prvkov pre ovládanie médií a robotických kamerových systémov. 

Pre ozvučenie má DCEN jednoduchú zvukovú maticu 4x5, pričom možno prichádzajúci zvukový signál z každého mikrofónu smerovať na konkrétny výstup. 

DSpark - jednotka rádiového prenosu

K rozšíreniu diskusného systému DIGIMIC na bezdrôtový je potrebné použiť jednotku rádiového prenosu DSpark. Spolu s dokovacou jednotkou DDoc zaisťuje spoľahlivý bezdrôtový prenos zvuku od delegátskej jednotky na centrálnu riadiacu jednotku a späť. 

V základnej konfigurácii možno použiť DSpark ako samostatnú jednotku, ktorá zabezpečí najbežnejšie funkcie diskusného systému. Toto riešenie ponúka lacný prvý krok do sveta bezdrôtovej komunikácie bez straty príležitosťi na ďalšiu modernizáciu a rozšírenie systému. 

Rádiový prenos je založený na unikátnom inteligentnom úzkopásmovom adaptívnom protokole (APRON), ktorý v sebe spája niekoľko bezpečnostných funkcií bezdrôtového prenosu. Protokol zabezpečuje koexistenciu so systémami WiFi a necitlivosť voči mobilným telefónom alebo Bluetooth, ako aj potlačenie nežiaduceho odpočúvania. 

DSpark je vybavený štyrmi nezávislými anténami, ktoré prijímajú signál z každej aktívnej mikrofónnej jednotky. Toto riešenie poskytuje vysoko kvalitný zvuk a spoľahlivý prenos aj v rádiovo kriticky znečistenom prostredí. 

Výkonná smerová anténa anténa zabezpečuje neustálu kontrolu a audio prenos na každú jednu delegásku jednotku v rámci systému aj na dlhšie vzdialenosti. 

Bezdrôtové DIGIMIC rozšírenie poskytuje aj multi-room riešenie, ponúka možnosť použitia rovnakého systému v rámci jednej budovy, v niekoľkých miestnostiach súčasne. Vzhľadom k svojmu inteligentnému prenosovému protokolu je konfigurácia samonastavovacia bez nutnosti rozvláčnych ladení. 

 
Viac informácií získate na stránkach výrobcu BRÄHLER ICS

 

© 2009 MAVIS, s.r.o.