AUTOMIC® - jednoduchý diskusný systém

Nový AUTOMIC je samostatne pracujúci diskusný systém pre jednoduché použitie viacerých mikrofónov.  To zahŕňa všetky výhody plynúce z analógového DIGIMIC systému, ktorý je úspešne v prevádzke po celé desaťročia po celom svete. Okrem moderného dizajnu mikrofónnej jednotky pre delegáta, flexibility a spoľahlivosti, je AUTOMIC teraz aj imúnny voči rádiovému rušeniu mobilných komunikačných zariadení ako sú mobilné telefóny, Wi-Fi alebo Bluetooth - Laptopy. Nový AUTOMIC je plne kompatibilný s DIGIMIC analógovým systémom a môže byť použitý s jeho komponentmi bez obmedzenia.

Mikrofónny prepínač APad umožňuje jednoduchú a rýchlu obsluhu až 99 delegátskych jednotiek, môže byť integrovaný do systému v ľubovoľnom mieste. Táto funkcia umožňuje operátorom ovládanie systému z rôznych pozícií v konferenčnej miestnosti.

 

brahlerlogo

AMic - jednotka delegáta

V rámci diskusného systému AUTOMIC slúži AMic ako mikrofónna jednotku delegáta a je vybavená tlačidlom pre zapnutie alebo vypnutie mikrofónu (v závislosti na prevádzkovom režime) na odosielanie žiadostí o slovo. Reproduktor je súčasťou každej jednotky pre decentralizované ozvučenie.
Čierna-sivá skrinka sa skladá z nárazu odolného plastu a v prípade potreby, môže byť horná časť skrinky aj v iných farbách. 
Prevádzkové režimy sú riadené centrálnou riadiacou jednotkou ACen, riadiacim pultom APad alebo softvérom MicControl. Mikrofónne jednotky sú prepojené s jedným káblom pre napätie, zvukové a riadiace signály (Daisy Chain).

ACen - centrálna riadiaca jednotka

Samostatne pracujúca centrálna riadiaca jednotka pre max. 100 delegátskych jednotiek pripojených na štyroch linkách. Integrovaná zvukové matica prepája signály z mikrofónov na rôzne výstupy.
K dispozícii sú rôzne druhy operačnýchy módov pre riadenie prevádky mikrofónov. Centrálna riadiaca jednotka ACen obsahuje všetky funkcie pre napájanie, ovládanie, zosilnenie a distribúcie signálu v AUTOMIC systéme.
Pre rozširenie systému je možno prepojiť niekoľko ACen centrálnych riadiacich jednotiek. 
Je možné si vybrať z niekoľko rôznych prevádzkových režimov : PABC, AUT3, AUT6 s alebo bez neho prioritou, PAPB, EREMOTE a PROG-UNIT.
Montážne konzoly pre montáž do 19" stojana a gumové nožičky pre stolovú montáž sú súčasťou dodávky.

APad - ovládací pult

APad50 (APad100) je mikrofónny ovládací panel pre AUTOMIC systém. Môže ovládať až 50 / 100 mikrofónnych jednotiek. Prevádzka je možná ako s PC tak aj samostatgne. APad50 možno pripojiť kdekoľvek v niektorej z mikrofónych liniek. To znamená, že ovládanie sa môže uskutočniť v pozícií technika alebo predsedu / sekretárky.
Na rôzne situácie pri konferencii môžu byť vybrané rôzne režimy prevádzky mikrofónov (AUT3, AUT6, PABC, PAPB, MAN, Prio)

AUT(omatic) režim (v spojení s FLOAT a NEXT): Počet súčasne aktívnych mikrofónov je nastaviteľných 1-6.

MAN(ual) schémy: Všetky mikrofóny sú zapínané a vypínané príslušnými klávesami. Žiadosti sú zobrazené blikajúcej LED (klávesa s prvou žiadosťou bliká rýchlejšie).

PRIO: Priorita prevádzky od predsedu zasadnutia. Predseda môže vypnúť všetky mikrofón okrem VIP mikrofónov.

Okrem tejto existuje niekoľko funkčných LED diód k dispozícii informácie o rôzne informácie o stave.

AProg - programovacia jednotka

Mikrofónne jednotky AMic sa môžu ľahko a rýchlo naprogramovať. Vďaka novému programovaciemu nástroju a niekoľkým kliknutiam môžu byť mikrofóne jednotky veľmi jednoducho v súlade s usporiadaním sedadiel. . Napájanie bude zabezpečené z centrálnej jednotky, ovládanie cez rozhranie RS232.

MicControl - ovládací software

MicControl je vysoko flexibilný a sofistikovaný softvér pre BRÄHLER mikrofónne a konferenčné systémy. Počas niekoľkých minút je vytvorený geografické rozloženie podľa rozloženiad sedadiel. Používaním softvéru MicControl je možné pohodlne riadiť cez tisíc delegátskych jednotiek v rámci jedného systému, priradí mená pre každého delegáta a zabezpečí čo najlepší prehľad o stave mikrofónu a usporiadania. 
Pre väčšie inštalácie a/alebo väčší prehľad MicControl podporuje až štyri monitory v rámci jedného systému. Operáciu možno vykonať pomocou myši, klávesnice a /alebo dotykovej obrazovky. 


Možnosti

 • rôzne prevádzkové režimy mikrofónov 
  • 3 automatické režimy
  • manuálny režim 
  • žiadosť hovoriť 
  • priorita predsedu
  • VIP funkcie
 • priradenie mena delegáta
 • zoznam aktívnych rečníkov a zoznam požiadaviek
 • riadenia času prejavu rečníkov
 • nastaviteľný počet aktívnych mikrofónov súčasne 
 • konfigurovateľné rozvrhnutie displeja
 • viac monitorov pre väčšie inštalácie
 • ľahký prístup ku všetkým funkciám pomocou myši, klávesnice alebo dotykovej obrazovky 
 
Viac informácií získate na stránkach výrobcu BRÄHLER ICS

 

© 2009 MAVIS, s.r.o.